Зустрінемося в найпівнічнішому аеропорту світу, у містечку Лонгйір. Спочатку відвідаємо супермаркет, щоб купити продукти на вечерю, а потім вирушимо заселятися.
Ну ось і настав час для знайомства з цим казковим місцем! Сьогодні ми вирушимо в хайкінг на вершину Тролльштейнен. Цей гірський хребет утворює підкову навколо Ларсбріна. На найвищій точці хребта здіймається величезна скеля, яка височіє на 850 метрів над рівнем моря. Ця вершина вражає великим каменем у формі троля.
У ясний день ми зможемо насолодитися захопливими краєвидами на Ісфьорден і південну частину Шпіцбергена.
Після активного хайкінгу ми повернемося в готель, щоб відпочити і набратися сил для наступних пригод.
Сьогодні весь день ми будемо досліджувати льодовики на каяках. Під час цієї подорожі ми зможемо наблизитися до дикої природи та насолодитися захопливим традиційним способом арктичних подорожей, як це робили стародавні першовідкривачі Арктики.
Влітку довгі фіорди є життєвою артерією арктичної природи Шпіцбергена. Саме тут морські птахи гніздяться на гірських скелях, лисиця полює на гусячі яйця в прибережній зоні, а білий ведмідь ловить тюленів на крижинах біля льодовиків. Бійфйорден, що знаходиться в глибині Ісфйордена, – це саме той фіорд, де влітку кипить життя. Водночас Бійфьорден пропонує фантастичний гірський і льодовиковий ландшафт, а також безліч культурних пам’яток, що залишилися від людської діяльності на Шпіцбергені.
Після кількох годин веслування серед льодовиків на нас чекатиме домашній, ситний і, що найголовніше, гарячий суп. Після обіду з видом на льодовики ми повернемося в готель, щоб відпочити перед завтрашніми пригодами.
Зранку на нас чекає захоплива пригода, що поєднує піші прогулянки з екстремальним досвідом водіння снігоходів. Під час подорожі, ми зможемо насолодитися приголомшливими пейзажами навколо Лонгйорбюена.
Розпочнемо нашу пригоду з брифінгу в клубі дослідників. Після цього вирушимо в Нюб’єн – нашу відправну точку, звідки заплановано одногодинний похід до льодовика Лонг’їр. Хвилювання наростатиме в міру подолання невеликих струмків і скелястої місцевості. Досягнувши вершини льодовика, ми навчимося керувати снігоходами.
Пройшовши 4 км льодовиком, ми піднімемося на перевал на висоті 600 метрів над рівнем моря. З цього місця відкриється приголомшливий краєвид на Лонгйорбюен і долину Фардален, яка, оточена засніженими вершинами. Серед цієї мальовничої атмосфери ми насолодимося смачним обідом і гарячими напоями.
Спуск із льодовика займе приблизно 30 хвилин, після чого ми повернемося назад, досліджуючи тисячолітні моренні ділянки пішки. Якщо на землі не буде снігу і удача буде на нашому боці, ми можемо наштовхнутися на одну-дві скам’янілості.
Що може бути краще, ніж насолоджуватися унікальним ландшафтом Шпіцбергена з вершини гори? Саркофаген – одна з характерних висот навколо Лонг’їрбюена. Сьогодні ми вирушимо в похід до її вершини. На маршруті ми зможемо побачити захопливі льодовикові системи з моренами і каналами талих вод.
Вершина височіє на 500 метрів над рівнем моря, і звідти відкривається неперевершений краєвид на Лонгйорбюен та Ісфіорден. Під час спуску ми матимемо можливість пошукати скам’янілості рослин, що мають вік 60 мільйонів років. Обід і напої входять у вартість туру
Встаємо з самого ранку, снідаємо і виходимо на катання на собачих упряжках. Біля підніжжя гори Брееноса нас зустрінуть 80 розбурханих аляскинських хаскі, готових взяти нас у незабутню подорож. У цій захоплюючій атмосфері нас навчать основам поводження з собаками і допоможуть самостійно запрягти їх в упряжку. Під час подорожі, ми зможемо насолодитися величними літніми пейзажами арктичної природи. Після екскурсії на нас чекатимуть гарячі напої та печиво в традиційній хатині трапера або на свіжому повітрі біля багаття.
Але це ще не все! Коли літо в повному розпалі і сонце практично не заходить за обрій, на Шпіцбергені починається сезон китів, тож ми вирушимо на захопливе сафарі! У фіорді навколо Лонг’йірбуена багато їжі для різних видів китів. Можливо, нам пощастить зустріти горбатих китів, білуг і фінвалів. А якщо нам дуже пощастить, то ми побачимо найбільшого кита у світі – синього кита!
Як не сумно, але прийшов час прощатися і залишати неповторний і загадковий Арктичний архіпелаг.
Після сніданку на нас очікує дорога додому. Ми вирушаємо в аеропорт і летимо в Осло.