Приліт в аеропорт Кефлавік.
Орендуємо авто та заселяємося в готель.
Сьогодні ми вирушимо “Золотим кільцем” Ісландії!
Острів Ісландія розташований на стику двох літосферних плит: Євразійської та Північно-Американської. Через це утворилася величезна тріщина, яку видно на суші (так звана рифтова долина). Ця тріщина розколола дно розташованого тут озера Тінгвадлаватн, утворивши лаву ущелину Сільфра – саме тут знаходиться стик двох літосферних плит, де Північна Америка стикається з Європою.
А ще у цій долині з 930 до 1798 року збирався ісландський народний парламент – альтинг, який виконував як законодавчі, так і судові функції.
Найбільш численні групи гейзерів можна знайти лише у 5 країнах: Ісландія, Північна Америка, Нова Зеландія, Чилі та Росія. Але саме Ісландії вважають “батьківщиною” гейзерів. Адже саме тут знаходиться іточник під назвою “Гейзер”).
Неподалік гейзерів розташувався водоспад Гульфосс – це сьомий за висотою водоспад Ісландії, але при цьому один із найпотужніших. Води льодовикової річки Хвіти з шумом падають із 32-метрової висоти у вузький каньйон, глибина якого сягає 70 м, даруючи туристам неймовірне видовище!
Після водоспаду на нас чекає переїзд до Рейк’явіка. Поселяємось у наш готель та починаємо готуватися до зустрічі Нового року. Ближче до опівночі всі мешканці виходять зі своїх будинків і починають запускати феєрверки. Ми вирушимо на одну з центральних вулиць випити по келих шампанського і поспостерігати за цим приголомшливим дійством.
Після шоу феєрверків ми вирушимо відзначати Новий рік до одного з численних пабів міста. Ще один важливий ісландський звичай новорічної ночі – це шум. На думку корінних жителів острова, потрібно поводитися цієї ночі якомога голосніше, щоб відлякати нечисту силу і залучити в наступному році багато удачі та грошей.
Після бурхливої ночі ми матимемо можливість виспатися і набратися сил. Після чого, снідаємо і виїжджаємо на фіорд Хваля, де ми проведемо 2-3 години відігріваючись у термальних джерелах Hvammsvik, прямо на березі фіорду!
Ближче до вечора, переїзд у готель у містечку Сельфосс.
День розпочнеться з переїзду до водоспаду Seljalandsfoss. Цей водоспад є одним з найвідоміших в Ісландії. За бажання, можна за ним прогулятися.
Наступна наша локація не менш відома. Skagofoss – один із найбільших та найкрасивіших водоспадів в Ісландії, візитна картка та символ країни. Його класичний живописний вигляд викликає захоплення. Через велику кількість бризок і водяного пилу, що утворюються водоспадом, у сонячні та ясні дні можна спостерігати одиночну, а іноді й подвійну веселку.
Далі, ми вирушимо до узбережжя Атлантичного океану до маяка Дірхолей. Це найпівденніша точка материкової Ісландії. Перекладається як отвір у двері. Тут море, руйнуючи скелі з вулканічної лави 120-метрової висоти, створило неймовірні форми. Це не просто кам’яні стовпи, вони утворюють химерні арки та башти. Скелі височіють серед чорної піщаної пустелі, а окремими групами забігають далеко в океан.
Після мису Дірхолей, на нас чекає найпопулярніший в Ісландії знімальний майданчик – Чорний пляж. У світі не так багато місць, де можна побачити чорні пляжі, і Ісландія одне з них.
Переїзд до готелю.
Рано-вранці ми вирушимо в лагуну айсбергів. Ця лагуна почала формуватися близько ста років тому. У той час, одна з мов льодовика Ватнайєкюдль, майже досягала тут краю берега Атлантичного океану. В результаті потепління, язик льодовика поступово зменшувався і відступав від берега, утворюючи озеро з льодовиковою водою, що розтанула.
З лагуни айсбергів ми вирушимо в дуже дивовижне місце, фотографії якого прикрашатимуть наші соцмережі. Крижані печери – тимчасові структури, які з’являються на краю льодовиків. Протягом століть старий лід спресувався тут таким чином, що практично не містить повітряних бульбашок. Через відсутність повітря лід поглинає практично все сонячне світло, окрім його блакитної фракції, яка всередині печери видно неозброєним оком.
Переїзд до готелю.
У першій половині дня можна буде відвідати «Блакитну лагуну» – найзнаменитіше гаряче джерело в Ісландії. Здаємо авто та вирушаємо в аеропорт.