Блакитна Лагуна – встигніть побачити диво Ісландії

Тут побували Бетмен, Джеймс Бонд і Лара Крофт, її видавали за землі диких з «Ігри престолів», Царство темних ельфів із супергеройської франшизи про Тора та інопланетні пейзажі в кадрах «Інтерстеллар», «Облівіон» та «Прометей» — Ісландія одна з найулюбленіших знімальних майданчиків голлівудських кіношників. Туристи з усього світу з’їжджаються сюди, щоб вкотре пережити захоплення від того, наскільки різноманітна і неймовірна наша планета. І, мабуть, жоден з них не проґавить можливість відвідати термальний курорт Блакитна Лагуна — одну з ключових пам’яток країни.


Блакитна Лагуна Ісландії – одне з чудес світу

Можливо, ви планували це кілька років або ж рішення було спонтанним, але нарешті шасі торкаються посадкової смуги аеропорту Рейк’явіка. Дорога, напевно, була стомлюючою, особливо якщо ви добиралися з України із закритим небом — кілька видів транспорту, очікувань та пересадок, після яких навіть ручна поклажа видається непідйомною. Найкраще рішення, яке ви можете ухвалити, тільки приземлившись в Ісландії — одразу з дороги вирушити до Блакитної лагуни, яка знаходиться за 22 та 50 км від двох столичних аеропортів. Приємна тепла вода в не дуже привітному місцевому кліматі та чудові потойбічні пейзажі миттєво допоможуть «відключитися» від тягарів шляху та проблем, залишених вдома.

Якщо ви хоч трохи цікавилися цим туристичним напрямком, то неодноразово бачили фото блакитної лагуни небесного відтінку. Геотермальні озера розташовані на півострові Рейк’янес, куди можна дістатися всього за півгодини від столиці Ісландії. Туристи вважають за краще починати або закінчувати свою подорож країною цією локацією або оформляти 6- або 10-денну оздоровчу путівку безпосередньо на курорт. Навколо розташовані готелі, ресторани та спа-салони з різними комплексами процедур, що забезпечує спокійний та розслабляючий відпочинок.


Найбільша помилка туристів

Деякі недосвідчені гіди помилково відносять пам’ятку до природних чудес Ісландії, проте це не так. Озера Блакитної лагуни утворилися штучним шляхом через діяльність геотермальної електростанції Свартсенги, запущеної в цьому районі 1974 року. Першою людиною, яка прийняла тут ванну, був Валюр Маргейрссон у 1981 році. Місцеві вважали його божевільним, проте молодик, який страждає на псоріаз був переконаний, що завдяки хімічному складу вода зуміє йому допомогти. Через деякий час він наголосив на позитивних змінах шкіри, а до 1987 року до Блакитної лагуни з Рейк’явіка та інших міст стали регулярно приїжджати відвідувачі.

Хоча саме водоймище можна вважати рукотворним, проте вода в ньому — склад, походження, колір — абсолютно природні. У 1995 році, після численних досліджень, що підтверджують її чудові властивості, відкрили клініку для лікування хронічних захворювань шкіри. Поруч працює науковий центр, підприємства з виготовлення косметичних та фармацевтичних засобів на основі місцевої сировини. У 2012 році Блакитна лагуна в Ісландії була названа National Geographic одним із 25 чудес світу.


Коли приємне може бути корисним

На глибині двох тисяч метрів під землею океанський і прісний потоки зливаються в тектонічному царстві гарячої спеки та екстремального тиску, створюючи геотермальну воду. Багата кремнеземом, водоростями та мінералами, у такому складі вона не зустрічається більше ніде на планеті. Екологічні біоактивні елементи живлять і відновлюють шкіру, допомагають відчути полегшення людям, які страждають на псоріаз. Середня температура води в озерах 37-38 ° C, що робить її ідеальною для тривалого купання.

Блакитна лагуна в Ісландії взимку та влітку популярна серед туристів не лише завдяки терапевтичним властивостям води. Це дивовижне місце допомагає відновити як фізичне, і ментальне здоров’я. Курорт відомий своєю спрощеною, респектабельною архітектурою, що відбиває ісландський модернізм. Будинки з натуральних матеріалів невисокі та гармонують з навколишнім ландшафтом, а з високих вікон відкривається вид на лагуну. Парковка знаходиться за кілька сотень метрів від входу в курорт, тому, перш ніж дістатися до неї, вам доведеться пройти стежкою, висіченою в лаві. В результаті ви не бачите машин чи автобусів, не чуєте шуму доріг.


FAQ

Де знаходиться Блакитна лагуна?

На південному сході від Ісландії, за 40 км від Рейк’явіка. Найближче містечко Кеблавік розташоване за 23 км.

Чи потрібно забронювати номер у місцевому готелі?

Не обов’язково. Однак варто забронювати час для відвідування Блакитної лагуни у турі чи на сайті курорту.

Чи чиста вода в озері?

Комплексний аналіз води проводить незалежна лабораторія кожні два тижні. Перед тим як зайти у воду, відвідувачам необхідно помитися у громадській душовій.

Коли найкраще відвідувати Блакитну лагуну?

Курорт працює цілий рік. Влітку м’якша погода та довгі дні, а взимку можна побачити північне сяйво та насолодитися унікальними враженнями від купання у мороз.

Як довго слід перебувати у воді?

Рекомендований час перебування – 2-3 години, але можна і довше. Прибути на місце краще за 30 хвилин до запланованого часу входу, щоб встигнути зареєструватися та переодягнутися.

Чи можуть діти відвідувати Блакитну лагуну?

Так, проте малюки до 8 років мають бути одягнені в надувні жилети. На території розташований маленький дитячий басейн.

Чи доступне купання людям з обмеженими можливостями?

Так, територія обладнана пандусами та ліфтами, окремими роздягальнями, вбиральнями та навіть автобусом, який доправить відвідувача до автостоянки.

Де я можу залишити особисті речі?

В роздягальні. Розрахунок на території курорту за послуги та товари відбувається електронним браслетом, який видають відвідувачам на вході.

Які ціни в Синій лагуні?

У 2024 році вартість мінімального пакета (вхід на територію, оренду рушника, маска з кремнеземного бруду, один напій на барі) від $71, залежно від часу доби.


Пробудження вулкана у 2023 році

У листопаді 2023 року популярний туристичний напрямок опинився під загрозою знищення через сейсмічну активність, яка спровокувала землетруси та активність вулкана Сунднукагігар. Блакитну лагуну за рішенням влади було закрито для відвідувачів з метою забезпечення їхньої безпеки. У середині грудня була спроба відкрити локацію для туристів без можливості селитися в місцевих готелях, проте через два дні кілька кратерів знову почали викидати лаву.

У травні 2024 року адміністрація курорту повідомила, що вони на зв’язку з владою, державним метеорологічним управлінням та Національним агентством цивільного захисту, але поки не знає, коли зможуть відновити діяльність. Однак Ісландія багата на дива, тому не варто відмовляти собі в подорожі, а погрітися в гарячих джерелах можна в одній з багатьох інших локацій.


Ісландія – край термальних вод

Водойми з термальною водою та лікувальними грязями – це завжди пригода, користь для тіла та приємний відпочинок після насиченої подорожі, а в Ісландії вона буде саме такою. Серед популярних природних джерел:

  • Мініатюрний Хруналауг з кам’яними стінами розташований на приватній фермі біля містечка Флудір.
  • Геотермальний спа-центр Sky Lagoon з видом на Північну частину Атлантичного океану.
  • Найстаріший штучний басейн Ісландії Сельяваллалауг із зеленою водою.
  • Парова долина Рейкьядалура – це річка, повна грязьових ям та гарячих джерел.
  • Невеликий комплекс гарячих джерел Хваммсвік з видом на гори.
  • Природні купальні на озері Міватн з молочно-синьою водою схожі на Блакитну лагуну.
  • Гамла Лаугін, або «Таємна лагуна», – одне із найстаріших місць для купання в Ісландії з дуже активним гейзером, який викидається кожні кілька хвилин.
  • Хверавеллір розташований у природному заповіднику, усіяному вируючими водоймами, фумаролами, що димляться, льодовиками і лавовими полями.
  • Лаугаваллауг – це водоспад, що живиться гарячим джерелом і струмком.
  • Керлінгарфьол розташований між двома гарними горами і відомий високим вмістом заліза.


Так що не поспішайте сумувати через ситуацію з Блакитною лагуною, а просто виберіть альтернативу, де ще оздоровитися, погрітися і насолодитися пейзажем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *