Прилітаємо до столиці аргентинської Патагонії – містечка Ель Калафате. Оформляємо в прокат автівки та їдемо в наш комфортний готель. Залежно від часу прильоту, у нас буде або обід, або вечеря. Після чого, відпочиваємо і акліматизуємося після зміни часових поясів.
Після тривалого вчорашнього перельоту, нам не захочеться одразу намотувати сотні кілометрів пампасами, тож сьогоднішній день ми присвятимо вивченню одного з найвідоміших і найкрасивіших льодовиків нашої планети – Періто Морено. Він унікальний тим, що, на відміну від багатьох інших, він не тане, а навпаки зростає!
Снідаємо, розсаджуємося по машинах і виїжджаємо на світанку до нац. парку. На багаторівневих оглядових майданчиках ви матимете змогу роздивитися льодовик з різних боків, а за бажання можна навіть підпливти на човні просто до льодовика (оплачується окремо). Якщо нам пощастить, то ми побачимо як величезні брили льоду з гуркотом обвалюються в льодовикову лагуну прямо перед ним!
Нагулявшись вдосталь, повертаємося на обід в Ель Калафате. Тут ми зможемо пообідати і провести залишок дня, гуляючи вуличками міста.
Неспішно прокидаємося, снідаємо і виїжджаємо в містечко Ель Чалтен. Саме тут розташована, напевно, найвідоміша гора Південної Америки – Фіцрой. Дуже часто гора прихована в хмарах, але якщо нам пощастить, то ми побачимо вершину з далека. Вона буде немов компас, вказувати нам шлях.
Заселяємося в будиночки, обідаємо і відпочиваємо перед завтрашнім хайком до підніжжя гори. За бажанням, можна буде сходити за аргентинськими стійками в м’ясну крамницю і ввечері влаштувати барбекю!
Сьогодні прокидаємося раніше, бо на нас чекає хайк завдовжки 15 км. Беремо перекус, воду і вирушаємо в дорогу. У середньому дорога в один бік займає близько 5 годин. Але повірте, те що ви там побачите, змусить вас забути про втому! Маршрут буде досить пологий, за винятком останніх 500 м, і дуже мальовничим. Обов’язково походіть у зал перед вильотом.
Підійшовши до фінальної точки, якщо не буде хмар, ми побачимо всі три вершини, а біля підніжжя два льодовикових озера з неймовірно блакитною водою. Тут ми перекусимо і зробимо сотні яскравих фотографій, після чого повертаємося відпочивати в наші будиночки.
Снідаємо і виїжджаємо в чилійську частину Патагонії, а якщо бути точним, то в містечко Пуерто-Наталес. Саме там розташований один з найгарніших національний парків – Торрес-дель-Пайне. Упродовж усього нашого шляху нас супроводжуватимуть пампаси по ліву руку й Анди з білими вершинами по праву.
Перетинаємо кордон, заїжджаємо в маркет, оскільки завтра не буде можливості пообідати в кафе, і їдемо селиться в готель. Після довгого переїзду, близько 6 годин (усе залежатиме від кордону), потрібно підкріпитися, тому йдемо вечеряти в ресторан і відпочивати.
Прокидаємося, снідаємо і виїжджаємо в національний парк Торрес-дель-Пейне. Його назва, в перекладі з мови місцевих індіанців Теуельче, означає – блакитні вершини. І це не дивно, адже різні відтінки синього та блакитного панують у кольоровій палітрі місцевих пейзажів.
Дорога до в’їзду на його територію, займе близько години. Прибувши туди, ми побачимо головні визначні пам’ятки – 3 скелі Las Torres і вершини Las Cuernos. Вони вважаються символами парку і найбільш фотографованими об’єктами Латинської Америки. Також, тут ми побачимо льодовики та неймовірно блакитні льодовикові озера. А якщо пощастить, то нас відвідає найбільший птах у світі – кондор. У першій нашій подорожі сюди, через нього, ми ледь не втратили дрона ))
Ближче до обіду влаштуємо пікнік на свіжому повітрі. Після чого, якщо дозволить погода, продовжимо знайомство з парком. А ближче до вечора повернемося в місто. Прогуляємося вуличками, повечеряємо і вирушимо відпочивати в наш комфортний готель.
Висипаємося і не поспішаючи виселяємося з готелю. Якщо буде бажання, можемо трохи прогулятися ранковим Пуерто Наталесом, після чого, розсідаємось по машинах і виїжджаємо назад в Аргентину. Увечері відпочиваємо і гуляємо в Ель Калафате.
Сьогодні закінчується перший етап нашої подорожі і починається другий. Снідаємо, виселяємося з готелю та їдемо в аеропорт повертати машини. Після чого, вилітаємо на край світу – в місто Ушуая!
Після прильоту заселяємося в готель і йдемо обідати або вечеряти, все залежатиме від часу нашого прильоту. Після цього буде вільний час для того, щоб прогулятися найпівденнішим містом світу.
Снідаємо і йдемо оформляти машини в прокат. Сьогодні вирушаємо вивчати околиці Ушуая. І почнемо ми з національного парку “Вогняна Земля”, який є найпівденнішим національним парком планети. А ще, саме тут знаходиться кінцева точка Панамериканського шосе. Найдовшої дороги у світі, яка бере свій початок аж на Алясці!
Можливо, в цьому парку не буде таких яскравих хайлайтсів, які були в попередніх, але сама думка про те, що ми перебуваємо буквально на краю світу, буде роздувати наші емоції до максимуму! Ми проїдемо крізь буйну рослинність, побачимо зелені лагуни і виїдемо на узбережжя каналу Бігль. А ближче до вечора повернемося в місто, і підемо на вечерю дегустувати місцеві морепродукти.
Цей день ми почнемо зі знайомства з місцевою фауною. Вирушаємо в порт, сідаємо на човен і випливаємо на прогулянку каналом Бігль. Під час нашої прогулянки ми побачимо найпівденніший маяк у світі, засніжені вершини з льодовиками, панораму на місто Ушуая з круїзними лайнерами, що прямують до Антарктиди, і, звісно, острови з пінгвінами і морськими котиками.
Повертаємося в порт і йдемо обідати, після чого вирушаємо в музей. Так, ми не особливо любимо музеї, але цей особливий, адже він розташований у в’язниці з популярною тут приставкою – найпівденніша) Будівля колишньої в’язниці поділена на дві частини – на музей самої в’язниці і морський музей, в якому можна дізнатися про походження міста Ушуая і пригоди тих, хто плив цими холодними непривітними південними морями.
Після музею обов’язково поставимо штамп про відвідування найпівденнішого міста у світі і вирушимо в ресторан. Сьогодні у нас прощальна вечеря, бо завтра всі вже розлітаються по своїх домівках.
Снідаємо, прощаємося з неймовірною Вогненною Землею і вилітаємо додому.